Yozgat Bozok Üniversitesi

DUYURULAR

Yabancı Diller Yüksekokulunda Sınav Heyecanı

Yabancı Diller Yüksekokulu olarak 18 Ekim 2021 tarihinde aramıza yeni katılan hazırlık sınıfları öğrencilerimiz için düzenlediğimiz oryantasyon eğitiminin ardından 20-21-22 Ekim tarihlerinde Zorunlu İngilizce Hazırlık Sınıfları Muafiyet Sınavını, İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıfları Seviye Belirleme Sınavını ve 25 Ekim 2021 tarihinde Temel İngilizce dersi muafiyet sınavını gerçekleştirdik.

Yabancı Diller Yüksekokulu yeni Binamızda Fen Ed. Fak. İng. Dil ve Ed. ve Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Zorunlu Hazırlık Sınıfları muafiyet sınavı, ayrıca İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıfları Seviye Tespit Sınavı yapıldı. Yüksekokulumuz tarafından hazırlanan orijinal soru kitapçığı. Rektörlük Medya ve İletişim Merkezi ve Basın Yayın Birimleri katkılarıyla basılarak sınav; ulusal ve uluslararası öğrencilerimize seyreltilmiş sınıflarda, tamamen sağlıklı Pandemi kurallarına uygun olarak başarı ve güvenle yapıldı. Sınavın optik okuyuculu yazılı kısımlarının yanı sıra klasik ve sözel değerlendirmeleri de uluslararası yabancı öğretim üyeleri tarafından tamamen objektif olarak değerlendirildi. 

Temel İngilizce Muafiyet sınavı ise 25 Ekim Pazartesi günü saat 15:00' da 1683 öğrencimizin katılımıyla ve UZEM in katkılarıyla çevrim içi olarak başarıyla uygulandı.

 

   

 

                                              

 

 

    

 

    

 

 

    

   

 

 

 

26.10.2021 11:59